דליה ארמוני - ריהוט מעוצב, ספות, שידות, סלונים - שידות וארונות לחדר השינה


חיפוש באתר
בקרו אותנו בפייסבוק:

וגם באינסטגרם:
Instagram

שידות וארונות לחדר השינה

דף הבית >> מגזין >> שידות וארונות לחדר השינה

השידות והארונות שבלעדיהם חדר השינה אינו שלם

 
חדר השינה הוא הממלכה הפרטית שלנו ואנחנו עושים הכל כדי להרגיש בו הכי בבית בעולם. חלק מתחושת בית נעימה היא תוצאה של סדר וארגון. כשנעים לנו בעין, הנפש נרגעת וכשהנפש נרגעת אנחנו חשים טוב יותר, נראים טוב יותר ומתמלאים באנרגיות חיוביות. הצבת ארונות ושידות בחדר השינה יסייעו לשמור על הסדר.

שידות לחדר שינה

שידות לחדר שינה הוא מונח רחב יחסית. כולנו מכירים את ארוניות הלילה. אותן שידות שכבר בשנות ה-20 וה-30 של המאה הקודמת היו פריט חובה לצידי המיטה. שידה לחדר שינה הניצבת למראשותינו ומאפשרת לנו נגישות, בהושטת יד לפריטים החשובים ביותר עבורנו- מתרופות, דרך ספרים, מגזינים, קרם ידיים, משקפי קריאה ומה לא, היא בגדר המושיע הלאומי. מעבר לשידות המתפקדות כארוניות לילה, יש סוג נוסף של שידות לחדר שינה. מדובר בשידות רחבות יותר שמאפשרות לעיתים לשלב מעליהן מראה דקורטיבית ובכך יכולות השידות להפוך לפינת איפור, שידות נוספות לחדר השינה יכולות להיות שידת מגירות בהן ניתן לאחסן גרביים ובגדים תחתונים. שידות לחדר שינה יכולות להגיע במגוון חלופות. חשוב מאוד לבחור נכון ולהקפיד על מספר כללים:
  1. אל תיצרו עומס - חשוב מאוד שבחדר השינה יהיו גם שידות ליד המיטה וגם שידות שירות לאחסון, אך חשוב עוד יותר לא ליצור עומס. אם תפציצו את החלל בפריטים, כל האנרגיה תברח. אם בחרתם שידת שירות מאסיבית את השידות ליד המיטה תבחרו בעיצוב מאוורר יותר, למשל שידה לחדר שינה עשויה רגלי ברזל תעניק מראה זורם יותר, בהשוואה לשידה לחדר שינה שעשויה 100% עץ.
  2. שמרו על סגנון אחיד – לעיתים אנחנו מתבלבלים מההיצע של הפריטים המרהיבים, אך חשוב לייצר התאמה בין שידה לחדר שינה שבחרנו ובין שידת השירות. שתיהן יוצבו באותו החלל וגם אם אינן זהות, עליהן למצוא שפה משותפת וקשר.
  3. רוחב השידות – במיוחד כשמדובר בשידות ליד המיטה, חשוב לא לבחור בשידות צרות מדי, אלא כאלו שיאפשרו לכם לפעול בנוחות, כך שכשאתם מושיטים יד לקחת משהו מהשידה לא תפילו בדרך את כל שאר הדברים שעומדים עליה.
ארונות לחדר שינה

ארונות לחדר שינה מגיעים בוורסיות רבות – לרוב קיימים ארונות קיר או ארונות פרי סטנדינג. ארונות לחדר שינה שישרתו אתכם כהלכה הם ארונות שיהיו גם פונקציונאליים וגם דקורטיביים, או במילים אחרות, גם יפים וגם אופים. ארון הקיר יתאים כאשר חדר השינה מעוצב בסגנון מינימליסטי מאוד, בעוד ארון פרי סטנדינג עשוי עץ יתאים כשמעוניינים ליצור מראה כפרי יותר או אורבני מתריס. מבחינת טרנדים, ארונות התריס נחשבים היום לאחד מהדגמים הלוהטים ביותר. מדובר בארונות עץ שדלת הארון מעוצבת כתריס עץ. הייתרון הגדול של ארונות אלו היא כניסת האוויר דרך השלבים והיכולת להשאירו מאוורר באופן תמידי. כשנגשים לבחור ארונות לחדר שינה חשוב לקחת בחשבון 3 שיקולים מרכזיים:
  1. עומק תאי האחסון – תאי אחסון שאינם עמוקים דיים יגרמו לכם לדחוק בכח פריטים לתוך הארון. וודאו שהארון עם תאי אחסון עמוקים.
  2. מיקום הארון- במיוחד כשמדובר בארונות פרי סטנדינג, חשוב שתכינו מיקום מתאים לארון, כך שלא ייראה 'תקוע' ויחסום את הזרימה. במקרים רבים ניתן למצוא ארונות לחדר שינה שהם צרים יחסית אך עמוקים מאוד. פתרון זה אינו פוגע ביכולת האחסון ומצד שני מאפשר לארון  להשתלב בחלל מבלי לפגוע בזרימה ההרמונית שלו.
  3. התאמה למידות כשמדובר בארונות לחדר שינה, במקרים רבים ניתן לבצע התאמות, כך שיתאימו להכנס בנישה מסוימת או במקום ספציפי אחר בחדר השינה. חשוב לוודא האם האופציה הזאת קיימת. בתי העסק הנבחרים והגדולים יעניקו לכם בנוסף שירותי צביעה והחלפת גוון במידת הרצון.
  
לסיכום, בחירת שידות לחדר שינה וארונות לחדר שינה היא משימה שכיף להיות חלק ממנה. הרי מי מאיתנו לא אוהב לעצב ולרענן את חללי הבית?! אלא שבהחלט רצוי להבין את העקרונות ולייצר באמצעותם בחירות שיהיו נכונות עבורכם.
 
 
   2013©  כל הזכויות שמורות ל ”דליה ארמוני - ריהוט מעוצב” היצירה 4 א.ת פולג נתניה     טל: 09-8995442  /  052-2747681      פקס: 09-8911094  

אינטרטק - בניית אתרים